План роботи

  

                              ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                                                            Директор ЗДО «Сонечко»                                                                                                              В.П.Патріарх        

                                                          

Затверджено загальними зборами                                                                                                                                                                                                                                          трудового колективу

30.08.2023 р.

                                          

План роботи

закладу дошкільної освіти

«Сонечко» с.Кіблич

на 2023-2024 навчальний рік


 

Зміст

І розділ. Аналіз роботи закладу за минулий 2022-2023навчальний рік та завдання на 2023-2024 навчальний рік.

ІІ розділ. Методична робота з кадрами.

ІІІ розділ. Діяльність методичного кабінету.

IV розділ. Організаційно-педагогічна робота.

V розділ. Адміністративно-господарська діяльність.

VI розділ.   Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності.

Додатки:

План проведення медичних заходів.

Охорана життя та безпеки житєдіяльності дітей.

Охорона праці.

Господарська робота.

Соціальний захист.

План проведення свят та розваг.

План роботи ЗДО «Сонечко» та СЗШ I-III ст. с.Кіблич


 

 

І розділ.

Аналіз роботи закладу дошкільної освіти за

минулий рік 2022-2023р. н.р. та завдання на 2023-2024 н.р.

           Заклад дошкільної освіти «Сонечко» знаходиться за адресою:село Кіблич,вул.Миру 71-А,Гайсинського району,Вінницької області. Режим роботи закладу: 9 годин (8.00 – 17.00), вихідні дні – субота, неділя. За штатним розписом  у дошкільному закладі працює 8 осіб.Зних 2 педагоги,6 осіб обслуговуючого персоналу.У складі педагогічного колективу:директор-стаж рооботи 24 роки,освіта базова вища,вихователь-стаж роботи 5 років.З 1 вересня призначена на посаду медична сестра. В ЗДО сформована  одна різновікова група, діти віком від трьох до шести років. Прийом дітей до ЗДО здійснювався керівником  протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, свідоцтва про народження дитини, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, довідки дільничного педіатра про епідеміологічне оточення.Заклад дошкільної освіти у своїй діяльності керується Конституцією України,законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, Базовим компонентом дошкільної освіти, законами України «Про охорону праці», «Про цивільний захист», «Про дорожній рух»,Постановою Кабінету         Міністрів України від 12.03.2021р. та іншими нормативно-правовими документами, власним Статутом. Освітній процес проводився за Освітньою програмою «Дитина».

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік. План роботи схвалюється зборами трудового колективу, затверджується керівником протягом 2022-2023 навчального року освітній процес закладу був спрямований на вирішення змістовних напрямків освітнього процесу:  1.Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку.2.Формування соціально-громадянської компетентності дошкільників. Основним акцентом в освітній роботі закладу є максимальна гуманізація педагогічного процесу: вихователь мала змогу самостійно обирати тему самоосвіти, інноваційну технологію, дітям були створені всі умови для розвитку здібностей через оновлення та створення ігрових осередків в групі. Для оптимального рухового режиму є ігровий майданчик.

 

 

 

 

 

 

 

 

Діяльність адміністрації  закладу дошкільної освіти з питань управління і контролю.

 Директором відповідно до річного плану роботи  систематично проводився контроль навчально-виховного процесу, який був своєчасним,компетентним та охоплював всі суттєві питання.

В різновіковій групі вивчався стан виховання і розвитку згідно з рекомендаціями освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та листами Міністерства освіти і науки щодо організації роботи в дошкільному навчальному закладі.

Щоквартально проводились контрольні заняття в групі, які надавали змогу своєчасно вносити корекцію у роботу вихователя, завдяки цьому у дітей сформовано загальну компетентність відповідно до  віку та змісту освітньої діяльності за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина».Заклад здійснював освітню-виховну роботу в очній формі. 

 

 

 

 

 

 

 

Аналіз результатів освітнього процесу

 

Освітній процес в закладі дошкільної освіти відповідав вимогам Базового компоненту дошкільної освіти.

Організована освітня діяльність здійснювалась з урахуванням розумового і фізичного навантаження.

Особливостями проведення підсумкового обстеження у поточному навчальному році є врахування організованої дистанційної форми проведення освітнього процесу. Матеріали занять було надано батькам згідно перспективного плану .

Моніторинг реалізації освітніх завдань з різних сферу різновіковій  групі виявив, що в основному знання та уявлення всіх дітей відповідають показникам компетентності, наведеним у програмі виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина». Діти-випускники мають достатній рівень знань з усіх розділів програми «Дитина».

Фізкультурно-оздоровча робота з дітьми

Одним з пріоритетних завдань роботи колективу щорічно стає оздоровчий напрямок. Впродовж 2022/2023року тривала робота по удосконаленню культури здорового способу життя.

В  ЗДО проводиться система загартовуючих заходів:

                        ранкова гімнастика з корекційними вправами;

                        прогулянки на свіжому повітрі;

                        фізкультурні заняття на свіжому повітрі та в спортивно-музичному залі.

Також протягом року у  групі дошкільного віку використовувались нетрадиційні оздоровчі заходи:

                       масажі ( точковий, з використанням масажного м’ячика);

                       гімнастики для очей;

                       вправи для розвитку дрібної моторики;

                       дихальна гімнастика . 

За даними спостережень та аналізу організації вихователем  рухового режиму протягом дня виявлено, що у  вихователя обсяг денної рухової активності дітей часто зменшено через несвоєчасний вихід на прогулянку; приділено недостатньо уваги організованій руховій діяльності дітей протягом дня.

Слід зазначити, що вихователю  потрібно поповнити наявний асортимент міні куточків нетрадиційним обладнанням. До виконання поставленого завдання слід підійти творчо , залучивши до співпраці батьків вихованців.

Питання формування уявлень про здоровий спосіб життя розкрито не повністю і потребує плідної роботи в наступному році. Зокрема, слід більш ретельно розглянути такі питання, як організація фізкультурної роботи, загартування, оптимізація рухового режиму та організація самостійної рухової діяльності дітей.

Упродовж  року вихователь працювала над темою самоосвіти «Формування мовленнєвої та пізнавальної компетентності дошкільників за допомогою мнемотехніки». Робота з мовленнєвого розвитку з дітьми дошкільного віку є надзвичайно актуальна. Завдання вихователя-виховання звукової культури мовлення,навчання грамоти дошкільнят. Навчання дітей основ грамоти-перехід від усного до писемного  мовлення. З метою вивчення рівня комунікативно-мовленнєвого розвитку дітей старшого дошкільного віку   проведено індивідуальні бесіди та спостереження за спонтанним мовленнєвим спілкуванням дітей з однолітками. 

Групове приміщення забезпечені необхідним обладнанням: ігровими предметно-розвивальними осередками, іграшками, посібниками, навчально-методичною літературою, роздатковим, дидактичним матеріалом.Оновлено куточок  книги  у груповій кімнаті.  У кімнатах дотримується температурний та санітарно-гігієнічний режими, виконуються правила безпеки життєдіяльності дітей,дотримання карантинних вимог згідно рекомендацій МОЗ.

Територія закладу дошкільної освіти огороджена, має ігрові споруди, квітники. Утримання будівлі та території закладу відповідає санітарним нормам. Технічний стан будівлі задовільний. . Обладнання ігрового майданчика підтримується у належному стані. Прибирання майданчиків здійснюється щоденно. Територія закладу має естетичний вигляд. На території закладу об лаштована клумба. Обладнання ігрового майданчика підтримується у належному стані. Прибирання майданчиків здійснюється щоденно.

В 2022-2023навчальному році педагогічні працівники приймали участь в роботі районних семінарів та методичних об’єднань у формі онлайн,у зв'язку із введенням військового стану. У закладі проводились педагогічні години на яких розглядались наступні питання: робота закладу під час воєнного стану,адаптаційний період в дошкільнят, профілактика дитячого травматизму,охорона життя та здоров'я дітей,дотримання режиму дня,взаємодія ЗДО зі школою.

Працівники ЗДО двічі на рік, згідно графіка, проходять обов'язковий медичний огляд. Адміністрація контролює дотримання термінів проходження медичних оглядів працюючими. У відповідності до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.11.2011 №1365 «Про посилення контролю щодо проходження обов'язкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних закладів» порушень протягом 2022-2023навчального року не було.

Особлива увага дітям приділяється в період адаптації. Забезпечення психоемоційного комфорту в адаптаційний період – запорука збереження психічного здоров’я малюків та їх легкої адаптації в нових умовах. Цьому сприяє доброзичлива атмосфера в групі, тісний взаємозв’язок вихователя з батьками, проведення групових та індивідуальних консультацій для батьків.

Щоденна кількість і послідовність занять з вихованцями ЗДО визначається орієнтовним розкладом, що коригується щорічно з урахуванням навантажень на дітей згідно програм, вікових та індивідуальних особливостей дошкільників, відповідно до санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог. Організація будь-якого педагогічного впливу на дошкільників спирається на «зону найближчого актуального розвитку» кожної дитини.

Інваріативна частина змісту освітньої діяльності закладу забезпечується на засадах освітніх ліній, визначених Базовим компонентом:

  • «Особистість дитини»
  • «Дитина в соціумі»
  • «Дитина в природному довкіллі»
  • «Дитина в світі культури»
  • «Гра дитини»
  • «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»                                               «Мовлення дитини»

  Об’єктивна оцінка стану методичної роботи

 

Аналіз   методичної роботи з педагогами

Виконанню запланованих завдань сприяли різні форми методичної роботи. На допомогу вихователеві проводились консультації (індивідуальні та групові), колективні перегляди занять за тематикою завдань річного плану, педагогічні ради, семінари, обговорення актуальних питань за круглим столом.

Підвищенню фахової майстерності педагогів та ефективності організації життєдіяльності дітей в умовах закладу дошкільної освіти сприяло відвідування дистанційно  протягом року методичних об’єднань, семінарів з різних питань, організованих районним Відділом освіти.

Освітній процес було спрямовано на забезпечення розвитку кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, зміцнення фізичної і розумової працездатності. Здійснювався він в основному шляхом інтеграції різних видів діяльності, знання подавались дітям в комплексі, переважали тематичні цикли, що сприяло не лише набуттю малюками знань та уявлень з різних розділів Освітньої програми, але й формуванню цілісної картини світу у дітей, а також загальної компетентності дитини.

 

 

Для якісної реалізації головного завдання з удосконалення форм,змісту та методів роботи  щодо розвитку творчої,гармонійно-розвиненої особистості дитини були підготовлені змістовні консультації для вихователя за темами: «Пізнаємо світ серцем і розумом», «Безпека  життєдіяльності дітей-важливий аспект навчально-виховного процесу в ЗДО», «Гра-універсальний спосіб навчання  і виховання дошкільнят», «Впровадження інновацій з образотворчої діяльності в роботі з дошкільнятами».Відповідно до плану роботи,заклад працював над створенням сучасного освітнього простору,сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільників.

 

У закладі проводилися робота з дошкільнятами з мовленнєвої та пізнавальної компетентності за допомогою мнемотехніки.Проте,з урахуванням реалій сьогодення та дії  правового режиму воєнного стану,питання щодо створення безпечного,комфортного середовища для всіх учасників освітнього процесу й підвищення якості освітньої діяльності ЗДО залишається і надалі пріоритетними.       

Таким чином, методична робота, що проводилась  у 2022/2023 навчальному році, сприяла підвищенню професійного рівня вихователя, педагогічної  обізнаності батьків, забезпеченню взаємодії закладу дошкільної освіти зі школою, що в свою чергу забезпечило ефективність освітньої роботи з дітьми.

Тому робота педагогів орієнтована на виконання Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція) щодо формування у дошкільників активної позиції та елементарної життєвої компетентності.

Відповідно до річного плану роботи закладу було проведено два тематичних контролі: «Стан роботи  з патріотичного виховання з дошкільнятами». Систематично проводилися різні види контролю щодо освітнього процесу, роботи помічника вихователя,кухаря.

У системі проводилася робота з питання наступності ЗДО та СЗШ І-ІІІ ст. с.Кіблич. Вихователем відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи. Вихователь ЗДО  О.Г.Білоус відповідально ставиться до  підготовки  дітей до навчання в школі. Ми запрошуємо вчителів початкових класів до ЗДО. Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей до школи. Реалізація наступності з боку дошкільної ланки освіти полягає у формуванні дддготовності дітей старшого передшкільного віку до систематичного навчання і шкільного життя, що передбачає мотиваційну, емоційно-вольову, комунікативну, фізичну підготовку; розвиток пізнавальних, психічних процесів та мовлення; прищеплення елементарних навчальних умінь. Задля реалізації цих завдань педагогами закладу проводились бесіди з дітьми про нову українську школу, майбутнє навчання в ній. Така робота сприяє позитивній адаптації дітей до навчання в школі.

 Робота вихователем проводилася в очному режимі   на належному рівні. Відповідно до вікових та психологічних особливостей дітей вихователь О.Г.Білоус планомірно та системно проводить необхідну навчальну, виховну, розвивальну роботу. Освітній процес в закладі передбачає чергування різних видів діяльності.    Головною метою роботи педагога дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

Виконання заходів, спрямованих на взаємодію зі школою              

Протягом 2022/2023 навчального року підтримувався постійний взаємозв’язок закладу дошкільної освіти  із закладом загальної освіти с.Кіблич. Результатом цього стало те, що 10 випускників вступили до 1 класу саме до ЗСШ с. Кіблич.

Проте не всі заплановані заходи виконувались у визначені терміни.

 

 

                                          Організація харчування дітей

Харчування дітей у  закладі дошкільної освіти здійснювалось на підставі  Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах». Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах  та інших нормативно-правових актів щодо організації харчування дітей в дошкільних закладах.

 Створені умови для організації харчування у закладі задовільні, наявний харчоблок. Харчоблок та група повністю забезпечені посудом, кухонним інвентарем. Впродовж року увесь посуд був замінений на новий, придбана необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів та спецодягу за рахунок бюджетних коштів.

Усе обладнання  знаходиться у справному стані.  Вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму виконувалися. Режим харчування відповідав режиму роботи закладу дошкільної освіти. Інтервали між прийомами їжі дотримувались.

Батьки 7 дітей з багатодітних сімей сплачували 50% від вартості харчування,1дитина  звільнена 100%,яка  має статус постраждалих внаслідок воєнних дій.

З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням графіку видачі їжі з харчоблоку, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.

Документація з харчування ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти, охайно, достоЗвірно, своєчасно. У закладі дошкільної освіти на постійному контролі перебуває питання раціонального харчування. Робота з організації харчування дітей ЗДО здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОН України від 17.04.2006р №298/227,Постанови Кабінету Міністрів України  від 24.03.2021р. №305 «Про затвердження норм та порядку організації харчування у ЗДО та дитячих закладах оздоровлення». З січня 2022року було внесено зміни щодо  харчування дітей у ЗДО згідно Постанови КМУ №305 від 24.02.2021р»Про затвердження норм та порядку організації харчування у ЗДО».

Усі продукти харчування, що надходять до ЗДО  відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості. Харчування здійснюється відповідно до складеного двотижневого меню затвердженого директором ЗДО та погоджено   Головним управлінням Держпродспоживслужби  Трохименко Т.С.  Документацію з організації харчування в ЗДО веде директор ЗДО. У ЗДО  встановлено 3-х разове харчування з дотриманням нових норм згідно постанови№ 305 від 24.03.2021р.

                         

  Аналіз роботи з питань охорони праці

Одним з найважливіших  завдань адміністрації  закладу дошкільної освіти є створення належних, безпечних і здорових умов праці, ефективної системи управління охороною праці та підвищення рівня безпеки праці.

Кожен працівник закладу обов’язково повинен добре знати і дотримуватись вимог нормативно-правових актів з охорони праці, дбати про особисту безпеку і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт.

З працівниками ЗДО був проведений інструктаж з охорони праці.

В групах  поновлені куточки безпеки дидактичними іграми, наочними посібниками, поновлений матеріал для роботи з батьками.

Проведено інструктаж з батьками по попередженню дитячого травматизму.
        Таким чином, завдяки постійній наполегливій роботі всіх працівників в напрямку охорони праці та безпеки життєдіяльності не було зафіксовано випадків дитячого чи виробничого травматизму.

У будівлі закладу розміщені плани-схеми евакуації учасників освітнього процесу, затверджені директором. В полі зору керівника та працівників знаходяться питання дотримання безпечних умов перебування дітей в ЗДО, профілактика дитячого травматизму. Питання безпеки життєдіяльності вихованців обговорюються на батьківських зборах, виробничих нарадах. Щороку проходять тижні безпеки дитини та безпеки дорожнього руху, охорони праці, Місячник цивільного захисту, День цивільного захисту. Також проводиться профілактична робота щодо пожежної безпеки та дорожньо-транспортного травматизму.                                                                                          

Аналіз проведеної роботи з батьками

Робота з батьками здійснюється відповідно до розділу річного плану ЗДО «Робота з батьками». В  розділі визначені форми та зміст роботи закладу з батьківською громадою. Взаємодія педагогів закладу дошкільної освіти з батьками дітей розпочинається з моменту першої зустрічі, у рамках педагогічного супроводу періоду адаптації  малюків. Для успішного співробітництва педагогів із батьками використовуються різноманітні форми взаємодії:

-індивідуальні  анкетування,

-індивідуальні бесіди та консультації батьків з метою вивчення сімей, їх соціального статусу ;

-групові: консультації;

-наочно-письмові;

-інформаційні стенди, буклети, пам’ятки тощо;

-колективні;

-батьківські збори;

- святкові ранки;

-дні відкритих дверей  проведено ряд консультацій.

      Матеріали в батьківських куточках постійно поповнюються, змінюються , відповідно до життя закладу.

       Консультації, інформаційні листки, матеріали папок-пересувок, підготовлені педагогами, відповідають запитам батьків, потребам часу, вимогам сучасної дошкільної освіти.

       Улюбленою батьками формою роботи в ЗДО є участь у святах та розвагах, що дозволяє побачити, чим, як живуть і що вміють діти, чого нового досягають у своєму розвитку.

      Згідно плану роботи  проводились   загальні батьківські  збори  відповідно до річного плану.

Для батьків вихованців дошкільного закладу, відповідно до річного плану, було організовано батьківські збори з обговоренням актуальних тем та консультації.

Це сприяло підвищенню педагогічної обізнаності батьків, забезпечило єдність підходів до навчання, розвитку і виховання дітей. Для забезпечення взаємодії з батьками  оформлено папки, проводяться бесіди.

Заклад дошкільної освіти є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет.

      Підводячи підсумки минулого навчального року, можна стверджувати, що вся робота в ЗДО проводилася на належному рівні: систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових особливостей дітей та відповідно до вимог нормативних документів.

   Річний план за минулий  навчальний рік  виконано не в повному обсязі,у зв'язку з облаштуванням укриття та  введенням  воєнного  стану в Україні.

Проте, на основі отриманих результатів аналізу можна виділити наступні недоліки у роботі закладу:

1.     3алишається проблемою використання передових педагогічних ідей, розробок, новітніх технологій, які сприяють ефективному розвитку пізнавальних здібностей дошкільнят в різних видах дитячої діяльності.

2.     Потребує продовження робота з поновлення дидактичного матеріалу для розвитку пізнавальної активності дітей.

3.     Відсутність диференційованого підходу

4.     Оновлення папок з самоосвіти,дидактичного,наочного матеріалу.

Заклад дошкільної освіти має задовольняти потреби громадян в здобутті дошкільної освіти; забезпечувати відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти; створювати безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечувати їх дотримування.ЗДО у 2022-2023н.р.особливу увагу приділяв виконанню усіх заходів при наявності повітряних тривог та воєнного стану.

Тому у 2023-2024 навчальному році необхідно продовжити роботу щодо організації сучасного освітнього середовища закладу дошкільної освіти, сприятливого для формування гармонійно розвиненої особистості та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини. Адже сучасний заклад освіти має бути позитивним, динамічним простором, що оптимізує розвивальний потенціал дітей. У подальшій роботі приділяти  особливу увагу щодо створення розвивального простору та його впливу на розвиток дітей,організації розвивального середовища для розвитку математичних здібностей дошкільників.      

    

Пріорітетними напрямками роботи ЗДО на 2023-2024н.р є:

-створення розвивального життєвого простору,найсприятливішого для гармонійного і різнобічного розвитку,системного виховання і навчання дітей дошкільного віку;

-формування життєвої компетентності дошкільнят за освітніми лініями;

-охорона життя і здоров'я дітей,оновлення форм і шляхів формування ціннісного ставлення до власногоздоров'я.

В дошкільному закладі використовуються різні форми організації дітей:

Організована навчальна;ігрова діяльність;трудова діяльність;пізнавальна діяльність;комунікативна діяльність;рухова діяльність;самостійна діяльність;свята та розваги.

При плануванні та проведенні навчально-виховної роботи з дітьми основним напрямком в роботі з дітьми повинен бути особистісно-орієнтований підхід до дітей,який виявляється в умінні вихователя-створювати сприятливу психологічну атмосферу в групі,більше уваги приділяти психологічним аспектам підготовки дітей до школи; встановлювати емоційне спілкування з дорослими,однолітками;розвивати вміння відтворювати знання  в життєво-практичних ситуаціях;формувати самостійність,впевненість, спостережливість;розвиток зв'язного комунікативного мовлення дошкільників.

 

 

                              

 

                          Завдання на 2023-2024 навчальний рік

 

 

1.Продовжити роботу по створенню й підтримці сучасного освітнього простору,сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника.

 

 

 

 

2.Консолідувати зусилля педагогів і батьків щодо формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку,утвердження активної позиції громадянина,формування позитивного образу своєї країни.

 

                                  

                                          ІI. Методична робота з кадрами

 

 

Підвищення педагогічної майстерності

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Вик.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 З метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності педагогів:

 

- забезпечити участь педагога у районних

методичних об’єднань;

- здійснювати знайомства

педагога з новинками науково-методичної літератури, нормативними документами.

 

З метою підвищення ефективності педагогічної

діяльності здійснювати консультування-педагога

 

 

 

 

 

З метою надання методичної

 

допомоги систематично

здійснювати контроль за

самоосвітою вихователя.

 

 

З метою підвищення

 

фахової майстерності

 та якості

освітнього процесу

проводити взаємовідвідування

занять між колегами району.

 

 

Як розповісти дитині про війну.

 

Згідно

з

планом

роботи

районного

відділу освіти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом

 

року

 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

Вихователь

 

 

План роботи

 

 

 

 

Щоденник з підвищення професійного рівня

 

 

 

 

 

 

 

Консультації для педагогічних працівників

Консультації для вихователів

1

Практична діяльність щодо впровадження патріотичного виховання в освітньо-виховну систему роботи закладу

Вересень

Директор

Матеріали до консуль­та­цій

 

 

2

 

Провести  тренінги та майстер-класи для педагога:

-Дитячі вікові  кризи:що робити педагогу та рекомендувати батькам

-Психолого-педагогічна вправність дорослих:вчимо дитину цікаво проводити час з однолітками

-Інноваційні форми взаємодії закладу дошкільної освіти з родинами вихованців

-Система заходів з профілактики жорстокого поводження з дітьми родинах

                                                     

-Чого бояться наші діти        

Жовтень

Директор

 

 

Матеріали до консуль­тацій

 

 

 

 

3

 

Гра читанню не завада(що може книжка)

Листопад

 Вихователь

Матеріали до консуль­тц

 

 

4

 

Дія і рух як засіб навчання

Грудень

 Вихователь

Матеріали до консуль­тц

 

 

5

 

Гра – універсальний спосіб навчання і виховання дитини

Січень

Директор

Матеріали до консуль­тц

 

 

6

 

Організація самостійної рухової діяльності – важлива складова процесу фізичного виховання дошкільників

Лютий

Директор

 

 

 

 

 

Матеріали до консуль­та­цій

 

 

 

 

7

 

Методи ознайомлення дітей з основами безпеки життєдіяльності

Квітень

Директор.

Матеріали до консуль­тц

 

 

8

 

«Як весело й цікаво

підготуватися до прогулянки»

Травень

Директор

Вихователь

Матеріали до консуль­тц

 

 

 

 

Удосконалення професійної творчості

1

Підготовка матеріалів:

вересень

Директор Вихователь

Матеріали

 

 

2

 

Упорядкування та систематизація матеріалів для роботи щодо впровадження в роботі інноваційних технологій

Жовтень

Директор  Вихователь

Матеріали

 

 

3

 

Поповнення матеріалів з формування здоров’язберігаючої компетентності.

Листопал

Директор Вихователь

Матеріали

 

 

             

                   2.4.Самоосвіта

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

З метою самоосвіти організувати вивчення методичної літератури:

ü  «Дитина». Освітня рограма для дітей від 2 до 7 років.

ü  Методичні рекомендації до програми «Дитина»

 

 

 

 

 

Систематичне  вивчення

 

стану самоосвіти педагога з метою забезпечення її методичного супроводу.

 

 

Складання індивідуальних планів роботи із самоосвіти згідно індивідуальних проблем,над яким працює педагог.

 

Протягом року

Директор,

Вихователь

Щоденник з підвищення професійного рівня

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До 15.09 2023р

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

3.

Організувати проведення педагогічних годин, які включають:

ü  ознайомлення з планом роботи на місяць,

ü  обговорення статей журналів «Дошкільний навчальний заклад», «Дошкільне виховання»

ü  обмін думками щодо відвідування методичних об’єднань, семінарів тощо,

 

 

 

 

 

 

 

 

1 раз на місяць

 

 

 

 

1 раз на місяць

 

 

 

 

1 раз на квартал

 

 

 

 

Директор

 

Щоденник з підвищення

професійного рівня

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Вивчення стану організації життєдіяльності дітей

 

Тематичні вивчення

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

відображення

Відмітк про

Вик

1

Стан роботи з патріотичного виховання з дошкільнятами.

Квітень

Директор

Довідка

Наказ  

 

 

Оперативний контроль

1.

Організація прогулянок

Щоденно

Директор

Діловий щоден

ник аналізу освіт

ньо-виховного процесу

 

 

2.

 

Організація фронтальної зайнятості дітей:

·        ознайомлення з соціумом;

·        логіко-математичний розвиток;

·        ознайомлення з  довкіллям;

·        образотворчої діяльності;

·        розвиток мовлення; культура мовленнєвого спілкування;

 

 

 

 

 

Жовтень-

 

Травень

 

 

 

 

 

1.     3.

 

Організація трудової діяльності

2 рази на місяць

 

 

 

 

 

 

 

 

2.     4.

 

Організація чергування

2 р. на міс.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.     5.

 

Організація рухової активності дітей

Жовтень, квітень

 

 

 

 

 

 

 

 

4.     6.

 

Зміна матеріалів в батьківських куточках (естетичність, змістовність)

вересень, грудень, березень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Попереджувальний контроль

1.

Планування навчально-виховної роботи

Щоденно

Директор

 

 

 

 

 

2.

 

Дотримання режиму дня в закладі

Щоденно

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

Різноманітність та доцільність добору дидактичного матеріалу для організації розвивального середовища

Щомісяця

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

      III.Діяльність методичного кабінету

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

відображення

Відміткпро

вик.

1

Упорядкувати методичні матеріали щодо тематичного планування організації життєдіяльності дітей

Протягом року

Директор.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Організовувати постійно діючі виставки:
«Новинки методичної літератури»
 «На допомогу вихователю в самоосвіті»

 

 

Вересень

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Проведення огляду-конкурсу «Комфортне та безпечне освітнє середовище закладу дошкільної освіти»

Грудень

 

 

 

 

 

4

 

Поповнити методичні матеріали(папки)

«Адаптація дитини до ЗДО»

 «Інноваційні технології в фізкультурно-оздоровчій роботі з дітьми»

 

 

 

 

 

Протягом року

 

 

 

 

 

5

 

Поповнити матеріали по організації роботи з батьками.

Травень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

 

  ІV.  Організаційно-педагогічна робота

 

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Вик.

 

Тематичні дні

 

1

Провести тематичні дні:

День знань;

День фізкультури і спорту

День Святого Миколая

Різдвяні свята;

Прийшла весна-красна;

 

 

1.09.

 

12.09

19.12  

28.12

05.03.

Директор

Вихователь

План заходів

 

 

 

 

Великдень;

День здоров’я та безпеки;

24.04.

02.05

 

День матері

8.05

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Організовувати екскурсії:

ü до магазину,

ü до парку

ü дошколи,                              до бібліотеки

-                           екологічні стежини

 

 

Директор вихователь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

 

 

Взаємодія закладу дошкільної освіти із школою

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відміткпро

Вик

1

Скласти та затвердити спільний план роботи закладу дошкільної освіти та ЗЗО с. Кіблич

Серпень

Директор

 

 

 

 

 

2

 

Організувати знайомство з програмою навчання дітей у  ЗДО  та у першому класі школи

Жовтень

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Провести групові батьківські збори в різновіковій групі із запрошенням вчителя початкової школи.

Жовтень 

Директор

 

 

 

 

 

5

 

Провести консультацію для батьків:

-                           «Психологічні аспекти готовності до школи»

-                           «Перший раз в перший клас»

 

 

 

 

 

Жовтень

 

 

 

 

Травень 

 

 

 

 

 

 

 

вихователь

 

 

 

 

вихователь

 

 

 

 

6

 

Відвідувати уроки в першому класі з метою вивчення методів та прийомів:

Математика

Читання

Мовлення

Жовтень 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Березень

 

Вихователь

 

 

7

 

Організувати спільні свята дітей початкових класів та дошкільнят

Жовтень

Квітень

Березень

Директор

 

 


 

Організаційно-педагогічна робота

 

1

Організувати тематичні виставки робіт:

·                         «Наша щедра осінь»

·                         «Зимонька-чарівниця»

·                         «Весняні дива»

·                         «Дитячі мрії»

   

 

 

Жовтень

 

Грудень

БерезеньТравень

 

 

Директор, вихователь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-         4

 

 

Систематично використовувати в роботі зі старшими дошкільнятами:

 

ü - читання літературних творів про школу;

- знайомство дітей зі шкільним життям через організацію сюжетно-рольової гри „Школа”

Постійно

 

 

Вихователь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

                               Робота з батьками

 

Загальні батьківські збори

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Дитсадок в умовах війни:адаптація дошкільнят до вимог сьогодення»

 

Вересень 

Директор

Вихователь

 

 

 

 

 

Протокол зборів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Пріорітетні напрямки роботи закладу на 2023-2024 н.р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Вибори нового складу батьківського комітету.

 

 

Голова ради закладу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

1. Підсумки спільної роботи ЗДО та батьків 2023-20234н.р.

Травень 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

Вихователь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протокол зборів

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Оздоровлення дітей влітку,охорона життя і здоров'я дошкільнят.

 

3.Проблеми та завдання на наступний навчальний рік.

3.      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Консультації для батьків

1

Адаптація-важливий момент,пов'язаний із серйозними змінами.

Вересень

Директор

Лекція

 

 

2

 

Безпека під час війни

Жовтень

Директор

Круглий стіл

 

 

3

 

Виховуємо патріота та громадянина вдома

Листопад

Директор

Лекція

 

 

4

 

Безпека дитини в довкіллі

Грудень

Вихователь

Консуль

 

 

5

 

Режим дня-основа формування у дитини організованості

Січень

Директор

Круглий стіл.

 

 

6

 

Самостійність дитини і шляхи її вдосконалення

Лютий

 Вихователь

Консультація

 

 

7

 

Самостійність-потреба,вибір і права дитини

Березень

Вихователь

Консультація

 

 

8

 

Пошуково-дослідницька діяльність у житті дошкільника

 

 

Квітень 

 

Директор

Круглий стіл

 

 

9

 

На порозі школи

Травень

Директор

Консультація

 

 

               

 

 

 

 

 

 

V. Адміністративно-господарська діяльність

Адміністративна робота

з/п

Зміст роботи

Термін

 виконання

Відповідальні

Форма

відображення

Відмітка про

вик.

1

Здійснити комплектування груп дітей на 2023/2024 н. р.

 

 

Вересень 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Скласти та затвердити режим роботи  закладу дошкільної освіти

Вересень 

Наказ

 

 

3

 

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків медичною сестрою:

 

 

Діловий щоден-ник  контро-лю

 

 

 

 

 

 

 

·        санітарним станом приміщень.

 

·        ведення медичної документації,

·        проведення обов’язкових щоденних оглядів дітей.

1 раз на місяць

 

 

 

 

 

·        дотримання графіку проходження обов’язкових медичних оглядів працівників.

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків працівниками харчоблоку:

 

 

Діловий щоден-ник  контро-лю

 

 

 

 

·        -дотримання санітарно-гігієнічного стану приміщення та обладнання;

 

1 раз на тиждень

 

 

·        -якість приготування страв;

 

Щоденно

 

 

·        -технологія приготування страв

 

Щоденно

 

 

·        -закладка продуктів;

 

1 раз на тиждень

 

 

·        -правильність видачі страв дітям;

 

1 раз на тиждень

 

 

·        -зняття залишків продуктів;

 

·        особиста гігієна персоналу

1 раз на тиждень

 

 

·        правильні

 

·        зберігання продуктів;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків працівників пральні:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор.

 

Діловий щоден-ник  контро-лю

 

 

 

 

 

·        дотримання санітарно-гігієнічного стану приміщення та обладнання;

 

2 рази на місяць

·        виконання графіку заміни білизни;

1 раз на 10 днів

·        якість прання білизни;

1 раз на

2 місяці

наявність миючих засобів

1 р. на м.

·        зберігання білизни;

1 раз на місяць

 

 

 

 

 

9

 

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків помічників вихователів:

 

 

Директор

 

Діловий щоден-ник  контро-лю

 

 

 

 

 

·        провітрювання;

 

1 раз на тиждень

·        дотримання санітарно-гі­гієніч­ного стану приміщення та обладнання;

1 раз на тиждень

·        якість прибирання;

1 раз на тиждень

·        виконання вимог по охороні життя та здоров'я дітей.

2 рази на місяць

10

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків вихователя:

·        ранковий прийом дітей,

·        підготовка до робочого дня

·        організація зайнятості дітей,

·        організація роботи з батьками

·        попередження дитячого травматизму

1 раз на тиждень

Директор

Діловий щоден-ник  контролю

 

 

 

 

 

11

 

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків сторожів:

·        зберігання матеріальних цінностей закладу дошкільної освіти

 

 

1 раз в тиждень

 

Директор

Діловий щод. контро-лю

 

 

12

 

Здійснювати контроль за виконанням норм харчування

Щоденно

Директор

Діловий щод.

 

 

13

 

Здійснювати аналіз захворюваності дітей

щомісяця

 

 

 

 

 

14

 

Здійснювати аналіз відвідуваності дітей

щомісяця

 

 

 

 

 

15

 

Контролювати надходження батьківської оплати

щомісяця

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                             Адміністративна робота

 

                Виробничі наради

 

 

1

 

 1.Ознайомлення працівників з правилами внутрішнього розпорядку у закладі (інформація)

Вересень 

Директор

Книга прото-колів вироб-ничих нарад

 

 

2.Підведення підсумків готовності закладу дошкільної освіти до нового навчального року (інформація)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Вимоги до здійснення адміністративно-громадського контролю за станом з охорони праці (доповідь)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

1. Аналіз виконання норм харчування

Січень  

Директор

Книга протоколів виробничих нарад

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Аналіз стану захворюваності у групі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 VI.Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності


Обов’язкові етапи формування

внутрішньої системи забезпечення якості освіти:

 

1. Визначення компонентів внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

2. Забезпечення функціонування цих компонентів;

3. Самооцінювання освітніх та управлінських процесів закладу освіти для їх подальшого вдосконалення.

 Процедура розроблення та затвердження Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти має пройти такі етапи:

1. Створення робочої групи.

2. Розроблення проекту Положення.

3. Попереднє обговорення проекту Положення за участю представників педагогічного та учнівського колективів, батьків.

4. Доопрацювання проекту Положення (у разі наявності обґрунтованих і доцільних пропозицій і зауважень).

5. Схвалення Положення загальними зборами трудового колективу закладу освіти.

6. Ознайомлення учасників освітнього процесу зі стратегією (політикою) забезпечення якості освіти та процедурами її втілення.

7. Оприлюднення Положення на вебсайті закладу освіти.


ПЛАН

 внутрішньої системи оцінювання (контролю) якості освітнього процесу

1.  Освітнє середовище закладу.

1.1.  Забезпечення комфортних, безпечних та нешкідливих умов освітнього процесу та праці.

1.2.  Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.

 2.  Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду.

2.1.  Виконання завдань Базового компоненту дошкільної освіти.

2.2.  Впровадження в освітньому процесі неперервності змісту освітніх ліній інваріативної складової.

2.3.  Впровадження в освітньому процесі закладу варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти.

2.4.  Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти у закладі.

3.  Фахова діяльність педагогічних працівників закладу.

3.1.  Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування різних видів компетентностей здобувачів дошкільної освіти.

3.2.  Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників

3.3.  Методичне забезпечення закладу.

3.4.  Налагодження співпраці з батьками, працівниками закладу.

4.  Управлінські процеси закладу.

4.1.  Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань.

4.2.  Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм.

4.3.  Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників.

4.4.  Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу з місцевою громадою.

4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності.

Вивчення стану організації освітнього процесу

пп

Основні напрямки вивчення роботи

Форма контро лю

Форма відобр.

Терм. вик.

Відп.

1

Готовність закладу до нового 

навчального року.

Підсум.

Вироб. нар. Наказ

03.09.

2023

Дир.

2

Загальний стан роботи з охорони життя та здоров’я дітей

Опер.

Картка аналізу

17.10.

2023

Дир.

3

Підготовка вихователя до робочого дня

Опер.

Картка аналізу

14.11.

2023

Дир.

4

Використання можливостей казки в ході патріотичного виховання дошкільників

Опер.

Картка аналізу

20.12.

2023

Дир.

5

Рівень сформованості
зображувальної діяльності дітей

 Опер.

Картка аналізу

19.01.

2024

Дир.

6

Організація харчування

Опер.

Картка аналізу

14.02.

2024

Дир.

7

Використання методів та прийомів у формуванні екологічної культури дошкільника.  

Опер.

Картка аналізу

23.02.

2024

Дир.

8

Стан роботи з формування патріотичного виховання дошкільників  

Темат.

Довідка до
наказу

20-24.03.

2024

Дир.

9

Загальний стан роботи з охорони життя та здоров’я дітей.

Опер.

Картка аналізу

17.04.
2024

Дир.

10

Аналіз керівництва за конструктивно-будівельною грою грою.

Опер

Картка аналізу

28.04.

2024

Дир.

11

Стан готовності дітей до школи.

 

Підсум.

Довідка до наказу

22.05.

2024

Дир.

 

 

Вивчення питань функціонування


Назва блоку

Тема (зміст) діяльності

Термін

Відпов.

Безпека життєдіяльності охорона праці, охорона дитинства

Стан роботи щодо дотримання працівниками закладу вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, інструкцій з охорони праці

Що

Квартально

Дир.

Контроль за безпекою навчального обладнання, приладів, навчально-наочних посібників тощо, які використовуються під час освітнього процесу відповідно до чинних типових переліків і норм

Щомісячно

Дир.

Стан роботи щодо попередження нещасних випадків з працівниками та дiтьми.

Щомісячно

Дир.

Стан загального тexнiчного огляду будинку і споруд закладу дошкільної освіти

Що

квартально

Дир.

Стан спортивного обладнання у спортивному залі та проведення занять з музики у музичній залі

Що

квартально

Дир.

Виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладі освіти, виявлення проблем у сфері запобігання та протидії булінгу (цькування), вжиття заходів для їх вирішення

Що

квартально

Дир.

Стан малих форм на дитячих майданчиках, спортивного обладнання на
спортивному майданчику та ігрових дитячих майданчиках

Що

квартально

Дир.

Стан готовності сил і засобів евакуації вихованців закладу, педагогічного складу та обслуговуючого персоналу із зон надзвичайних ситуацій у безпечні райони.

10.2023-05.2024

Дир.

Стан організації роботи з цивільного захисту в закладі

12.2023

Дир.

Стан проведення моніторингу щодо якості організації освітнього процесу з дітьми, а саме: визначенням необхідних умов, засобів, форм і методів з основ безпеки життєдіяльності

05.2024

Дир.

Стан пожежної безпеки навчальних, підсобних та інших приміщень

 

Що

Місячно

Дир.

Стан евакуаційних шляхів та системи оповіщення на випадок надзвичайних ситуацій

Що

квартально

Дир.

Стан вентиляційних каналів на харчоблоці ЗДО.

Що

квартально

Дир.

Організація харчування

Вивчення санітарно-гігієнічного стану харчоблоку та організації харчування в закладі

Що

Місячно

Дир.

Стан транспортування продуктів харчування, умови і терміни придатності, відповідність сертифікатам якості продуктів

Що

Місячно

Дир.

Контроль за технологією приготування страв, їхній вихід, наявність відібраних добових проб кожної страви

Що

Місячно

Дир.

Стан роботи щодо дотримання належних умов повноцінного збалансованого харчування дітей

Що

місячно

Дир.

Медсестра

Відповідність режиму харчування та умов прийому їжі віковим та гігієнічним вимогам

Що

Місячно

Дир.

Кухар

Стан роботи щодо виховання культурно-гігієнічних навичок у вихованців під час приймання їжі

Що

місячно

Дир.

Вих.

Забезпечення оптимального питного режиму дітей

Що

Місячно

Дир.

Вих..

Медичне обслуговування

Стан дотримання маркування дитячих меблів відповідно до антропометричних вимірювань дітей

Що

Місячно

Дир.

Вих..

Стан   захворювання  дітей

Що

Місячно

Дир.

Організація рухового режиму дітей та загартування

Що

квартально

Дир.

Вих..

Стан роботи щодо ефективності виконання заходів з фізкультурно-оздоровчої роботи

Що

квартально

Дир.

Вих.

Виконання медико-профілактичних заходів

Що

квартально

Дир.

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТКИ

 

ДОДАТОК 1

План проведення медичних заходів (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 виконан.

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

вик.

Організаційна робота

1.

Вести всю обов’язкову медичну документацію за встановленою формою

Система-тично

Медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

Медсестра

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Медсестра

 

 

 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

Контролювати забезпеченість необхідними ліками та інструментами

Протягом року

Журнал обліку

 

 

3.

 

Приймати новоприбулих дітей за наявності всієї необхідної документації

Протягом року

Особис-та карта дитини

 

 

4.

 

Контролювати виконання режиму дня

Щоденно

 

 

 

 

 

5.

 

Контролювати проведення загартовуючих процедур

Щоденно

 

 

 

 

 

6.

 

Вести контроль за фізичним розвитком дітей на заняттях та ранкової гімнастики

Щомісячно

Журнал МПК

 

 

7.

 

Контролювати своєчасне проходження медогляду  співробітниками закладу

2 рази 

на рік

Медичні книжки

 

 

 

 

Медико-профілактична робота

1.     1

Проводити антропометрію дітей:

Ø групи дошкільного віку

1р.         на квартал

 

 

Медсестра

 

 

 

 

 

 

 

Медсестра

 

 

 

 

 

 

 

Медсестра

 

 

 

 

Медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

Журнал антропометрії

 

2.     2

Контролювати щоденний ранковий прийом дітей, який проводить вихователь групи

Щоденно

Журнал ранк. прийому

 

3.     3

Оглядати новоприбулих дітей в період адаптації.

Щоденно

Лист адаптації

 

4.     4

Контролювати стан здоров'я дітей

Щоденно

Журнал обліку відвідув. дітьми

 

5.     5

Проводити огляд дітей на педікульоз і шкірні захворювання.

Щоденно

Журнал огляду на педікульоз, коросту

 

6

З метою зниження захворюваності здійснювати наступні заходи:

·        контроль за раціональним одягом, взуттям;

·        контроль за проведенням загартовуючи процедур;

·        контроль за дотриманням повітряного режиму;

 

 

постійно

 

 

 

 

 

 

 

Щоден-ник контро-лю

 

 

 

1.     7

Проводити лекції для батьків:

Ø «Значення профілактичних щеплень для здоров’я дитин»

 

 

Вересень

 

Медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь

 

 

 

 

 

 

 

Медсестра

 

 

 

 

 

 

 

Ø «Профілактика дитячого травматизму»

 

Січень

 

 

Ø «Особиста гігієна у дітей»

 

Квітень

 

 

 

 

Робота щодо організації харчування дітей у закладі

1.     1

Впровадження системи НАССР  в закладі

 

 

Протягом року

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

Медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

Щоден-ник контролю

 

 

2.     2

 

Вести документацію з харчування

Протягом року

 

 

 

 

 

3.     3

 

Здійснювати  контроль  за  правильною організацією харчування дітей згідно нових норм та вимог

Щоденно

Щоден-ник контролю

 

 

4.     4

 

Складати  перспективне меню

1 раз

на 10 дів

 

 

 

 

 

5.     5

 

Здійснювати контроль за дотриманням термінів реалізації та умовами зберігання продуктів харчування

Щоденно

Журнал бракеражу сирої

Продукції

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 2

 

Охорона життя та безпека життєдіяльності дітей (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Виконання

Робота щодо запобігання всіх видів дитячого травматизму

1

Здійснювати інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу

1 раз на 6 місяців

Директор

Журнареєстрації інструк

 

 

2

 

Стежити за неухильним виконанням інструкцій з охорони життя і здоров’я дітей у закладі

Постійно

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Проводити наступні форми роботи щодо запобігання дитячого травматизму:

Ø заняття щодо запобігання та профілактики дитячого травматизму, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху;

Ø бесіди та розваги щодо запобігання та профілактики дитячого травматизму, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху

 

 

 

 

 

 

 

 

Щомісячно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 раз на

 

тиждень 

Директор

Вихователь

 

 

Роз-клад занять, перспективне та календарне плану-вання вихователів

 

 

4

 

Провести Тиждень безпеки

Понеділок. Безпека дорожнього руху

Вівторок. Протипожежна безпека

Середа. Особиста безпека

Четвер. День здоров’я

П’ятниця. Поведінка у надзвичайних ситуаціях (навчальна евакуація)

Листопад

Травень

Директор

Вихователь

План заходів

 

 

5

 

Оновити папки*-пересувки для батьків з профілактики дитячого травматизму.

Жовтень

Вихователі

Батьківські куточк

 

 

Фізкультурна робота

 

1

Проводити повний обсяг організаційних форм роботи з фізичного виховання:

Ø заняття фізкультури згідно з розкладом;

Ø ранкова гімнастика;

Ø гімнастика після денного сну;

Ø фізкультурні свята,

Ø фізкультурні розваги;

Ø Тижні фізкультури;

Ø Дні здоров’я;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

двічі на тиждень

 

щодня

щодня

 

 

2 р. на рік

 

1 р. на міс.

в період канікул

щомісяця

 

 

Директор

 

Вихователь

 

 

Щоденник контролю

 

Розк-лад занять, плани вихователів

 

 

 

 

 

 

 

 

Організація оздоровчо-загартовуючих заходів

1.      

Створити умови для навчання і виховання відповідно до санітарно-гігієнічних вимог

Протягом року

Директор

 

 

Наради при завіду-вачі

 

 

 

2.      

Забезпечити:

·        в групі повітряно температурний режим;

·        перебування дітей на свіжому повітрі до 4 годин на день при t - 15оС;

·        раціональності одягу та взуття відповідно до t повітря,санітарно-гігієнічних вимог.

 

 

щодня

 

 

 

 

щодня

 

 

 

 

 

 

 

щодня

 

вихователь

помічник вихователя

 

 

графік роботи

 

 

 

3.      

Здійснювати повний обсяг загартовуючих заходів:

ü  загартування повітрям

ü  умивання прохолодною водою;

ü  корегуючи вправи;

ü  дихальна гімнастика;

ü  гімнастика для очей,вух

ü  масажі:горіховий і т.д.

 

 

 

 

 

Режим дня, плани

 

вихов., журнал щоден.

відвід., батьків

куточ

 

 

  ДОДАТОК 3

Охорона праці (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 виконання

Відповідальні

Форма

відображення

Відміт про

Вик

Організаційно-педагогічні заходи

1

Проводити інструктажі з працівниками закладу дошкільної освіти:

вступний інструктаж;

 

 

Під час прийняття на роботу

 

Директор

 

 

Наказ

 

Журнал реєстрац вступн. інструкта

 

 

первинний інструктаж на робочому місці;

 

До початку виконання роботи

журнал реєстра-ції інструктажів з питань охорони праці

повторний інструктаж;

Раз на півроку 

позаплановий інструктаж;

за необхідністю

інструктаж щодо заходів пожежної безпеки та дій на випадок виникнення пожежі

Раз на квартал

Журнал реєстрац. інструкт з пожежної безпеки

2

Забезпечити виконання вимог «Державних санітарних правил і норм утримання закладів освіти та організації освітнього процесу»  

Постійно

Директор

 

 

 

 

 

3

 

Поновити матеріали куточків з охорони праці,протипожежної безпеки, ЦО;

Протягом року

Директор

Методичні матеріали

 

 

4

 

Провести Тиждень охорони праці

3 тиждень квітня

 

 

Директор

 

Методич. матеріали

 

 

5

 

Оновити документацію з питань охорони праці

Серпень

Директор

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 4

 

Господарська робота (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Вик.

 

 

 

 

 

 

 

1

Своєчасно проводити:

Ø ремонт та фарбування обладнання;

Ø ремонт ігрових споруд;

Ø ремонт дитячих іграшок, обладнання;

Ø завезення піску;

Ø облаштування клумб, висадка квітів,

Ø видалення сухостою, прибирання торішнього листя;

Ø розчищення доріжок.

 

 

Червень

 

 

За потребою

Постійно

 

Квітень,

Квітень

 

 

Листопад

 

 

 

 

 

 

 

Постійно

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 5

Соціальний захист (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Вик.

1

Провести ознайомлення працівників закладу дошкільної освіти з нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства (нарада при завідувачі ЗДО), з їх змінами та доповненнями

Вересень,

протягом року

Директор

 

 

Протокол наради при завідувачі

 

 

2

 

Проводити консультації щодо роз’яснення батькам та особам, що їх замінюють, норм сучасного законодавства з охорони дитинства

Протягом року

 

 

Директор вихователь

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Організувати безкоштовне харчування

Ø    дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

Ø    дітей загаблих при виконанні службових обов’язків працівників правоохоронних органів;

Ø    25% на харчування дітей з малозабезпечених родин;

100% дітей,які постраждали внаслідок воєнних дій.

Протягом року

 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                     ДОДАТОК 6

                                    План проведення свят, розваг.

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 виконання

Відповідальні

Примітки

Відмітка про

виконання

СВЯТА

1

Свято знань

Вересень

Вихователь

 

 

 

 

 

2

 

Осінній вернісаж

Жовтень 

Вихователь

 

 

 

 

 

3

 

Новий рік

Грудень

Вихователь

 

 

 

 

 

4

 

Спортивне свято «Зимові розваги»

Лютий

Вихователь

 

 

 

 

 

5

 

Свято весни,мам та усіх жінок.

Березень

Вихователь

 

 

 

 

 

6

 

Спортивне свято «Мама, тато, я – дружна сім’я»

Квітень

Вихователь

 

 

 

 

 

7

 

Випускний бал

Травень

Вихователь

Старша група

 

 

РОЗВАГИ

1.      

Бал ввічливості і доброти

Вересень

Вихователь

Різновікова група

 

 

2.    

 

«Лісова аптека» фізкультурно-валеологічний конкурс                    

Жовтень

Вихователі.

 

 

 

3.    

 

Розвага «Наш друг Світлофор»

Листопад

Вихователі

 

 

 

 

 

4.    

 

Вечір загадок

Грудень

 Вихователь

 

 

 

 

 

5.    

 

Щедрий вечір

Січень

Вихователь

 

 

 

 

 

 

 

6.    

 

Театралізована вистава «До нас казка завітала»

Лютий

Вихователь

Різн. група

 

 

7.    

 

Спортивна розвага «Малятко-здоров’ятко»

Березень

Вихователь

 

 

 

 

 

8.    

 

Величаємо Великдень

Квітень

Вихователь

 

 

 

 

 

9.    

 

День родини

Травень

Вихователь

 

 

 

 

                              ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                                                         Директор ЗДО «Сонечко»                                                                                           В.П.Патріарх        

                                                          

               Затверджено загальними зборами                                                                                                                                                                                                                                     трудового колективу

30.08.2022 р.

План роботи

закладу дошкільної освіти

«Сонечко» с.Кіблич

на 2022-2023 навчальний рік


 

Зміст

І розділ. Аналіз роботи закладу за минулий 2021-2022навчальний рік та завдання на 2022-2023 навчальний рік.

ІІ розділ. Методична робота з кадрами.

ІІІ розділ. Діяльність методичного кабінету.

IV розділ. Організаційно-педагогічна робота.

V розділ. Адміністративно-господарська діяльність.

VI розділ.   Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності.

Додатки:

План проведення медичних заходів.

Охорана життя та безпеки житєдіяльності дітей.

Охорона праці.

Господарська робота.

Соціальний захист.

План проведення свят та розваг.

План роботи ЗДО «Сонечко» та СЗШ I-III ст. с.Кіблич


 

І розділ.

Аналіз роботи закладу дошкільної освіти за

минулий рік 2021-2022р. н.р. та завдання на 2022-2023 н.р.

           Заклад дошкільної освіти «Сонечко» знаходиться за адресою:село Кіблич,вул.Миру 71-А,Гайсинського району,Вінницької області. Режим роботи закладу: 9 годин (8.00 – 17.00), вихідні дні – субота, неділя та святкові дні. За штатним розписом  у дошкільному закладі працює 7 осіб.Зних 2 педагоги,5 осіб обслуговуючого персоналу.У складі педагогічного колективу:директор-стаж рооботи 24 роки,освіта базова вища.,вихователь-стаж роботи 5 років. В ЗДО сформована  одна різновікова група, діти віком від трьох до шести років. Прийом дітей до ЗДО здійснювався керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, свідоцтва про народження дитини, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, довідки дільничного педіатра про епідеміологічне оточення.Заклад дошкільної освіти у своїй діяльності керується Конституцією України,законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, Базовим компонентом дошкільної освіти, законами України «Про охорону праці», «Про цивільний захист», «Про дорожній рух»,Постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2021р. та іншими нормативно-правовими документами, власним Статутом. Освітній процес проводився за Освітньою програмою «Дитина».

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік. План роботи схвалюється зборами трудового колективу, затверджується керівником протягом 2021-2022 навчального року освітній процес закладу був спрямований на вирішення проблеми, над якою працює заклад дошкільної освіти - це «Соціалізація дитини в дошкільному віці» та головних річних завдань: 1.Створення розвивального життєвого простору,найсприятливішого і різнобічного розвитку,системного виховання і навчання дітей дошкільного віку.        2.  Основним акцентом в освітній роботі закладу є максимальна гуманізація педагогічного процесу: вихователь мала змогу самостійно обирати тему самоосвіти, інноваційну технологію, дітям були створені всі умови для розвитку здібностей через оновлення та створення ігрових осередків в групі. Для оптимального рухового режиму є ігровий майданчик.

 

 

 

Діяльність адміністрації  закладу дошкільної освіти з питань управління і контролю.

Директором відповідно до річного плану роботи систематично проводився контроль навчально-виховного процесу, який був своєчасним,компетентним та охоплював всі суттєві питання.

В різновіковій групі вивчався стан виховання і розвитку згідно з рекомендаціями освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та листами Міністерства освіти і науки щодо організації роботи в дошкільному навчальному закладі.

Щоквартально проводились контрольні заняття в групі, які надавали змогу своєчасно вносити корекцію у роботу вихователя, завдяки цьому у дітей сформовано загальну компетентність відповідно до  віку та змісту освітньої діяльності за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина». 

Прикро,що через припинення функціонування закладу внаслідок  введення воєнного стану в Україні,не всі заплановані форми методичної роботи були виконані.Узв'язку із введенням воєнного стану в Україні вихователь проводила  заняття з дітьми дистанційно через групи у viber та через платформу Meet.          Основними недоліками були:

- відсутність диференційованого підходу до дітей з різним рівнем сформованості знань і умінь;

- недостатньо ефективна робота по формуванню зв’язного мовлення дітей.

 

Аналіз результатів освітнього процесу

Освітній процес в закладі дошкільної освіти відповідав вимогам Базового компоненту дошкільної освіти.

Організована освітня діяльність здійснювалась з урахуванням розумового і фізичного навантаження.

Особливостями проведення підсумкового обстеження у поточному навчальному році є врахування організованої дистанційної форми проведення освітнього процесу. Матеріали занять було надано батькам згідно перспективного плану .

Моніторинг реалізації освітніх завдань з різних сферу різновіковій  групі виявив, що в основному знання та уявлення всіх дітей відповідають показникам компетентності, наведеним у програмі виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина». Діти-випускники мають достатній рівень знань з усіх розділів програми «Дитина».

Фізкультурно-оздоровча робота з дітьми

Одним з пріоритетних завдань роботи колективу щорічно стає оздоровчий напрямок. Впродовж 2021/2022року тривала робота по удосконаленню культури здорового способу життя.

В  ЗДО проводиться система загартовуючих заходів:

  • ранкова гімнастика з корекційними вправами;

  • гімнастика пробудження;

  •  прогулянки на свіжому повітрі;

  • фізкультурні заняття на свіжому повітрі та в спортивно-музичному залі.

Також протягом року у  групі дошкільного віку використовувались нетрадиційні оздоровчі заходи:

  • масажі ( точковий, з використанням масажного м’ячика);

  • гімнастики для очей;

  • вправи для розвитку дрібної моторики;

  • дихальна гімнастика . 

За даними спостережень та аналізу організації вихователем  рухового режиму протягом дня виявлено, що у  вихователя обсяг денної рухової активності дітей часто зменшено через несвоєчасний вихід на прогулянку; приділено недостатньо уваги організованій руховій діяльності дітей протягом дня.

Слід зазначити, що вихователю  потрібно поповнити наявний асортимент міні куточків нетрадиційним обладнанням. До виконання поставленого завдання слід підійти творчо , залучивши до співпраці батьків вихованців. 

Питання формування уявлень про здоровий спосіб життя розкрито не повністю і потребує плідної роботи в наступному році. Зокрема, слід більш ретельно розглянути такі питання, як організація фізкультурної роботи, загартування, оптимізація рухового режиму та організація самостійної рухової діяльності дітей.

Упродовж  року вихователь працювала над темою самоосвіти «Формування мовленнєвої та пізнавальної компетентності дошкільників за допомогою мнемотехніки». Робота з мовленнєвого розвитку з дітьми дошкільного віку є надзвичайно актуальна. Завдання вихователя-виховання звукової культури мовлення,навчання грамоти дошкільнят. Навчання дітей основ грамоти-перехід від усного до писемного  мовлення. З метою вивчення рівня комунікативно-мовленнєвого розвитку дітей старшого дошкільного віку   проведено індивідуальні бесіди та спостереження за спонтанним мовленнєвим спілкуванням дітей з однолітками. 

Групове приміщення забезпечені необхідним обладнанням: ігровими предметно-розвивальними осередками, іграшками, посібниками, навчально-методичною літературою, роздатковим, дидактичним матеріалом.Оновлено куточок  книги  у груповій кімнаті.  У кімнатах дотримується температурний та санітарно-гігієнічний режими, виконуються правила безпеки життєдіяльності дітей,дотримання карантинних вимог згідно рекомендацій МОЗ.

Територія закладу дошкільної освіти огороджена, має ігрові споруди, квітники, діляночку під городину.Утримання будівлі та території закладу відповідає санітарним нормам. Технічний стан будівлі задовільний. . Обладнання ігрового майданчика підтримується у належному стані. Прибирання майданчиків здійснюється щоденно. Територія закладу має естетичний вигляд. На території закладу об лаштована клумба. Обладнання ігрового майданчика підтримується у належному стані. Прибирання майданчиків здійснюється щоденно.

В 2021-2022 навчальному році педагогічні працівники були активними учасниками районних семінарів та методичних об’єднань у формі онлайн,у зв'язку із введенням карантинних вимог згідно рекомендацій МОЗ . У закладі проводились педагогічні години на яких розглядались наступні питання: адаптаційний період дошкільнят,стан фізкультурно-оздоровчої роботи,профілактика дитячого травматизму,охорона життя та здоров'я дітей,дотримання режиму дня,взаємодія ЗДО зі школою.

Працівники ЗДО двічі на рік, згідно графіка, проходять обов'язковий медичний огляд. Адміністрація контролює дотримання термінів проходження медичних оглядів працюючими. У відповідності до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.11.2011 №1365 «Про посилення контролю щодо проходження обов'язкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних закладів» порушень протягом 2022-2023навчального року не було.

Особлива увага дітям приділяється в період адаптації. Забезпечення психоемоційного комфорту в адаптаційний період – запорука збереження психічного здоров’я малюків та їх легкої адаптації в нових умовах. Цьому сприяє доброзичлива атмосфера в групі, тісний взаємозв’язок вихователя з батьками, проведення групових та індивідуальних консультацій для батьків.

Щоденна кількість і послідовність занять з вихованцями ЗДО визначається орієнтовним розкладом, що корегується щорічно з урахуванням навантажень на дітей згідно програм, вікових та індивідуальних особливостей дошкільників, відповідно до санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог. Організація будь-якого педагогічного впливу на дошкільників спирається на «зону найближчого актуального розвитку» кожної дитини.

Інваріативна частина змісту освітньої діяльності закладу забезпечується на засадах освітніх ліній, визначених Базовим компонентом:

  • «Особистість дитини»

  • «Дитина в соціумі»

  • «Дитина в природному довкіллі»

  • «Дитина в світі культури»

  • «Гра дитини»

  • «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»                                               «Мовлення дитини»

Об’єктивна оцінка стану методичної роботи

 

Аналіз   методичної роботи з педагогами

Виконанню запланованих завдань сприяли різні форми методичної роботи. На допомогу вихователеві проводились консультації (індивідуальні та групові), колективні перегляди занять за тематикою завдань річного плану, педагогічні ради, семінари, обговорення актуальних питань за круглим столом.

Підвищенню фахової майстерності педагогів та ефективності організації життєдіяльності дітей в умовах закладу дошкільної освіти сприяло відвідування дистанційно  протягом року методичних об’єднань, семінарів з різних питань, організованих районним Відділом освіти.

Освітній процес було спрямовано на забезпечення розвитку кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, зміцнення фізичної і розумової працездатності. Здійснювався він в основному шляхом інтеграції різних видів діяльності, знання подавались дітям в комплексі, переважали тематичні цикли, що сприяло не лише набуттю малюками знань та уявлень з різних розділів Освітньої програми, але й формуванню цілісної картини світу у дітей, а також загальної компетентності дитини.

Таким чином, методична робота, що проводилась  у 2021/2022 навчальному році, сприяла підвищенню професійного рівня вихователя, педагогічної  обізнаності батьків, забезпеченню взаємодії закладу дошкільної освіти зі школою, що в свою чергу забезпечило ефективність освітньої роботи з дітьми.

Тому робота педагогів орієнтована на виконання Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція) щодо формування у дошкільників активної позиції та елементарної життєвої компетентності.

Відповідно до річного плану роботи закладу було проведено два тематичних контролі: «Стан роботи мовленнєвої та пізнавальної компетентності за допомогою мнемотехніки». Систематично проводилися різні види контролю щодо освітнього процесу, роботи помічника вихователя,кухаря.

У системі проводилася робота з питання наступності ЗДО та СЗШ І-ІІІ ст. с.Кіблич. Вихователем відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи. Вихователь ЗДО  О.Г.Білоус відповідально ставиться до  підготовки  дітей до навчання в школі. Ми запрошуємо вчителів початкових класів до ЗДО. Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей до школи. Реалізація наступності з боку дошкільної ланки освіти полягає у формуванні готовності дітей старшого передшкільного віку до систематичного навчання і шкільного життя, що передбачає мотиваційну, емоційно-вольову, комунікативну, фізичну підготовку; розвиток пізнавальних, психічних процесів та мовлення; прищеплення елементарних навчальних умінь. Задля реалізації цих завдань педагогами закладу проводились бесіди з дітьми про нову українську школу, майбутнє навчання в ній. Така робота сприяє позитивній адаптації дітей до навчання в школі.

Робота вихователем проводилася дистанційно на належному рівні. Відповідно до вікових та психологічних особливостей дітей вихователь О.Г.Білоус планомірно та системно проводить необхідну навчальну, виховну, розвивальну роботу. Освітній процес в закладі передбачає чергування різних видів діяльності. Головною метою роботи педагога дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

Виконання заходів, спрямованих на взаємодію зі школою              

Протягом 2021/2022 навчального року підтримувався постійний взаємозв’язок закладу дошкільної освіти  із закладом загальної освіти с.Кіблич.

Проте не всі заплановані заходи виконувались у визначені терміни. Результатом цього стало те, що 10 випускників вступили до 1 класу саме до ЗСШ с. Кіблич.

 

                                          Організація харчування дітей

Харчування дітей у  закладі дошкільної освіти здійснювалось на підставі  Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах». Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах  та інших нормативно-правових актів щодо організації харчування дітей в дошкільних закладах.

 Створені умови для організації харчування у закладі задовільні, наявний харчоблок. Харчоблок та група повністю забезпечені посудом, кухонним інвентарем. Впродовж року увесь посуд був замінений на новий, придбана необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів та спецодягу за рахунок бюджетних коштів.

Усе обладнання  знаходиться у справному стані.  Вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму виконувалися. Режим харчування відповідав режиму роботи закладу дошкільної освіти. Інтервали між прийомами їжі дотримувались. 

Батьки 5 дітей з багатодітних сімей сплачували 50% від вартості харчування.1дитина  звільнена 100%,яка має статус постраждалих внаслідок воєнних дій.

З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням графіку видачі їжі з харчоблоку, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.

Документація з харчування ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти, охайно, достоЗвірно, своєчасно. У закладі дошкільної освіти на постійному контролі перебуває питання раціонального харчування. Робота з організації харчування дітей ЗДО здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОН України від 17.04.2006р №298/227,Постанови Кабінету Міністрів України  від 24.03.2021р. №305 «Про затвердження норм та порядку організації харчування у ЗДО та дитячих закладах оздоровлення». З січня 2022року було внесено зміни щодо  харчування дітей у ЗДО згідно Постанови КМУ №305 від 24.02.2021р»Про затвердження норм та порядку організації харчування у ЗДО».

Усі продукти харчування, що надходять до ЗДО  відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості. Харчування здійснюється відповідно до складеного двотижневого меню затвердженого директором ЗДО та погоджено   Головним управлінням Держпродспоживслужби Кугот С.І. Документацію з організації харчування в ЗДО веде директор ЗДО. У ЗДО  встановлено 3-х разове харчування.

Аналіз роботи з питань охорони праці

Одним з найважливіших  завдань адміністрації  закладу дошкільної освіти є створення належних, безпечних і здорових умов праці, ефективної системи управління охороною праці та підвищення рівня безпеки праці.

Кожен працівник закладу обов’язково повинен добре знати і дотримуватись вимог нормативно-правових актів з охорони праці, дбати про особисту безпеку і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт.

З працівниками ЗДО був проведений інструктаж з охорони праці.

В групах  поновлені куточки безпеки дидактичними іграми, наочними посібниками, поновлений матеріал для роботи з батьками.

Проведено інструктаж з батьками по попередженню дитячого травматизму.
         Таким чином, завдяки постійній наполегливій роботі всіх працівників в напрямку охорони праці та безпеки життєдіяльності не було зафіксовано випадків дитячого чи виробничого травматизму.

У будівлі закладу розміщені плани-схеми евакуації учасників освітнього процесу, затверджені директором. В полі зору керівника та працівників знаходяться питання дотримання безпечних умов перебування дітей в ЗДО, профілактика дитячого травматизму. Питання безпеки життєдіяльності вихованців обговорюються на батьківських зборах, виробничих нарадах. Щороку проходять тижні безпеки дитини та безпеки дорожнього руху, охорони праці, Місячник цивільного захисту, День цивільного захисту. Також проводиться профілактична робота щодо пожежної безпеки та дорожньо-транспортного травматизму.                                                                                     

Аналіз проведеної роботи з батьками

Робота з батьками здійснюється відповідно до розділу річного плану ЗДО «Робота з батьками». В  розділі визначені форми та зміст роботи закладу з батьківською громадою. Взаємодія педагогів закладу дошкільної освіти з батьками дітей розпочинається з моменту першої зустрічі, у рамках педагогічного супроводу періоду адаптації  малюків. Для успішного співробітництва педагогів із батьками використовуються різноманітні форми взаємодії:

-індивідуальні  анкетування,

-індивідуальні бесіди та консультації батьків з метою вивчення сімей, їх соціального статусу ;

-групові: консультації;

-наочно-письмові;

-інформаційні стенди, буклети, пам’ятки тощо;

-колективні;

-батьківські збори;

- святкові ранки;

-дні відкритих дверей  проведено ряд консультацій.

Матеріали в батьківських куточках постійно поповнюються, змінюються , відповідно до життя закладу.

Консультації, інформаційні листки, матеріали папок-пересувок, підготовлені педагогами, відповідають запитам батьків, потребам часу, вимогам сучасної дошкільної освіти.

Улюбленою батьками формою роботи в ЗДО є участь у святах та розвагах, що дозволяє побачити, чим, як живуть і що вміють діти, чого нового досягають у своєму розвитку.

Систематично проводились   загальні батьківські  збори  відповідно до річного плану.

Для батьків вихованців дошкільного закладу, відповідно до річного плану, було організовано батьківські збори з обговоренням актуальних тем та консультації.

Це сприяло підвищенню педагогічної обізнаності батьків, забезпечило єдність підходів до навчання, розвитку і виховання дітей. Для забезпечення взаємодії з батьками  оформлено папки, проводяться бесіди.

Заклад дошкільної освіти є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет.

Підводячи підсумки минулого навчального року, можна стверджувати, що вся робота в ЗДО проводилася на належному рівні: систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових особливостей дітей та відповідно до вимог нормативних документів.

Річний план за минулий  навчальний рік  виконано не в повному обсязі,у зв'язку з карантинним обмеженням у зимовий період та введенням  воєнного  стану в Україні.

Проте, на основі отриманих результатів аналізу можна виділити наступні недоліки у роботі закладу:

  1. 3алишається проблемою використання передових педагогічних ідей, розробок, новітніх технологій, які сприяють ефективному розвитку пізнавальних здібностей дошкільнят в різних видах дитячої діяльності.

  2. Потребує продовження робота з поновлення дидактичного матеріалу для розвитку пізнавальної активності дітей.

  3. Відсутність диференційованого підходу.

Заклад дошкільної освіти має задовольняти потреби громадян в здобутті дошкільної освіти; забезпечувати відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти; створювати безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечувати їх дотримування.ЗДО у 2021-2022н.р.особливу увагу приділяв виконанню усіх заходів при адаптивному карантині.

Тому у 2021-2022 навчальному році необхідно продовжити роботу щодо організації сучасного освітнього середовища закладу дошкільної освіти, сприятливого для формування гармонійно розвиненої особистості та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини. Адже сучасний заклад освіти має бути позитивним, динамічним простором, що оптимізує розвивальний потенціал дітей. У подальшій роботі приділяти  особливу увагу щодо створення розвивального простору та його впливу на розвиток дітей,організації розвивального середовища для розвитку математичних здібностей дошкільників.  

Колектив ЗДО «Сонечко»,керуючись нормативними актами та основними напрямками діяльності на 2022/2023н.р.визначено змістовні напрямки освітнього процесу:

1.Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку.                            2.Формування соціально-громадянської компетентності дошкільників.         3.Створення безпечних умов для всебічного розвитку.

 

При плануванні та проведенні навчально-виховної роботи з дітьми основним напрямком в роботі з дітьми повинен бути особистісно-орієнтований підхід до дітей,який виявляється в умінні вихователя-створювати сприятливу психологічну атмосферу в групі,більше уваги приділяти психологічним аспектам підготовки дітей до школи; встановлювати емоційне спілкування з дорослими,однолітками;розвивати вміння відтворювати знання  в життєво-практичних ситуаціях;формувати самостійність,впевненість, спостережливість;розвиток зв'язного комунікативного мовлення дошкільників.

 

                               Завдання на 2022-2023 навчальний рік 

 

1.Посилити  роботу з формування основ національної свідомості дошкільника шляхом розширення знань  про Україну,її історію,культуру,природні багатства.

 

2.Продовжувати роботу щодо формування мовленнєвої культури дітей дошкільного віку,  інноваційних методів навчання.

                                     ІI. Методична робота з кадрами

 

 

Підвищення педагогічної майстерності

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Вик.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

1 З метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності педагогів:

- забезпечити участь педагога у районних

методичних об’єднань;

- здійснювати знайомства

педагога з новинками науково-методичної літератури, нормативними документами.

 

З метою підвищення ефективності педагогічної

діяльності здійснювати консультування-педагога 

 

З метою надання методичної

допомоги систематично

здійснювати контроль за

самоосвітою вихователя. 

 

З метою підвищення

фахової майстерності

 та якості

освітнього процесу

проводити взаємовідвідування

занять між колегами району.

 

Як розповісти дитині про війну.

Згідно

з

планом

роботи

районного

відділу освіти

 

 

 

 

 

 

Протягом

року

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор.

 

 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

 

 

 

 

Директор

Вихователь

 

План роботи

 

Щоденник з підвищення професійного рівня

 

 

Консультації для педагогічних працівників

Консультації для вихователів

1

Практична діяльність щодо впровадження патріотичного виховання в освітньо-виховну систему роботи закладу

Вересень

Директор

Матеріали до консультацій

 

2

Коректність і толерантність мають бути взаємними(співпраця з батьками)

Жовтень

Директор

 

Матеріали до консультацій

 

3

Гра читанню не завада(що може книжка) 

Листопад

Вихователь

Матеріали до консультц

 

4

Дія і рух як засіб навчання

Грудень

Вихователь

Матеріали до консультц

 

5

Гра – універсальний спосіб навчання і виховання дитини

Січень

Директор

Матеріали до консультц

 

6

Організація самостійної рухової діяльності – важлива складова процесу фізичного виховання дошкільників

Лютий

Директор

 

 

Матеріали до консультацій

 

7

Пізнаємо світ серцем і розумом (за В.О.Сухомлинським)

Березень

Вихователь

 

Матеріали до консультц

 

8

Методи ознайомлення дітей з основами безпеки життєдіяльності

Квітень

Директор.

Матеріали до консультц

 

9

«Як весело й цікаво

підготуватися до прогулянки»

Травень

Директор

Вихователь

Матеріали до консультц

 

 

Удосконалення професійної творчості

1

Підготовка матеріалів: 

вересень

Директор Вихователь

Матеріали

 

2

Упорядкування та систематизація матеріалів для роботи щодо впровадження в роботі інноваційних технологій

Жовтень

Директор  Вихователь

Матеріали

 

3

Поповнення матеріалів з формування здоров’язберігаючої компетентності.

Листопал

Директор Вихователь

Матеріали

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4.Самоосвіта

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

З метою самоосвіти організувати вивчення методичної літератури:

  • «Дитина». Освітня рограма для дітей від 2 до 7 років.

  • Методичні рекомендації до програми «Дитина»

 

 

Систематичне  вивчення

стану самоосвіти педагога з метою забезпечення її методичного супроводу.

 

Складання індивідуальних планів роботи із самоосвіти згідно індивідуальних проблем,над яким працює педагог.

Протягом року

Директор, 

Вихователь

Щоденник з підвищення професійного рівня

 

 

 

 

Протягом року

 

 

 

До 15.09 22

 

 

 

Директор

3.

Організувати проведення педагогічних годин, які включають:

  • ознайомлення з планом роботи на місяць,

  • обговорення статей журналів «Дошкільний навчальний заклад», «Дошкільне виховання»

  • обмін думками щодо відвідування методичних об’єднань, семінарів тощо,

 

 

 

1 раз на місяць

 

1 раз на місяць

 

1 раз на квартал

 

Директор

Щоденник з підвищення

професійного рівня

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             Вивчення стану організації життєдіяльності дітей

 

Тематичні вивчення

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

відображення

Відмітк про

Вик

1

Стан роботи з патріотичного виховання з дошкільнятами.

Березень

Директор

Довідка

Наказ  

 

Оперативний контроль

1.

Організація прогулянок

Щоденно

Директор

Діловий щоден

ник аналізу освіт

ньо-виховного процесу

 

2.

Організація фронтальної зайнятості дітей:

  • ознайомлення з соціумом;

  • логіко-математичний розвиток;

  • ознайомлення з довкіллям;

  • образотворчої діяльності;

  • розвиток мовлення; культура мовленнєвого спілкування;

 

 

Жовтень-

Травень

 

  1. 3.

Організація трудової діяльності

2 рази на місяць

 

  1. 4.

Організація чергування

2 р. на міс.

 

  1. 5.

Організація рухової активності дітей

Жовтень, квітень

 

 

  1. 6.

Зміна матеріалів в батьківських куточках (естетичність, змістовність)

вересень, грудень, березень

 

 

 

Попереджувальний контроль

1.

Планування навчально-виховної роботи

Щоденно

Директор

 

 

2.

Дотримання режиму дня в групах

Щоденно

 

 

3.

Змінність та доцільність добору дидактичного матеріалу для організації розвивального середовища

Щомісяця

 

 

 

 

 

 

 

 

III.Діяльність методичного кабінету

 

з/п

Зміст роботи

Термін

Виконання

Відповідальні

Форма

відображення

Відміткпро

вик.

1

Упорядкувати методичні матеріали щодо тематичного планування організації життєдіяльності дітей

Протягом року

Директор.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Організовувати постійно діючі виставки:
 «Новинки методичної літератури»
  «На допомогу вихователю в самоосвіті»

 

Вересень

 

 

3

Проведення огляду-конкурсу «Комфортне та безпечне освітнє середовище закладу дошкільної освіти»

Грудень

 

 

4

Поповнити методичні матеріали(папки)

« Мій рідний край »,

«Інноваційні технології в фізкультурно-оздоровчій роботі з дітьми»

 

 

Протягом року

 

 

5

Поповнити матеріали по організації роботи з батьками.

Травень

 

 

 

 

ІV.  Організаційно-педагогічна робота

 

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Вик.

 

Тематичні дні

 

1

Провести тематичні дні:

День знань;

День фізкультури і спорту

День Святого Миколая

Різдвяні свята;

Прийшла весна-красна;

 

1.09.

12.09

19.12  

28.12

05.03.

Директор

Вихователь

План заходів

 

 

Великдень;

День здоров’я та безпеки;

24.04.

02.05

 

День матері

8.05

 

 

 

 

2

Організовувати екскурсії:

  • до магазину,

  • до парку

  • до школи,                       до бібліотеки

  • екологічні стежини

 

Директор вихователь

 

 

 

 

 

Взаємодія закладу дошкільної освіти із школою

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відміткпро

Вик

1

Скласти та затвердити спільний план роботи закладу дошкільної освіти та ЗЗО с. Кіблич

Серпень

Директор

 

 

2

Організувати знайомство з програмами навчання дітей у старших групах ЗДО  та у першому класі школи

Жовтень

Директор

 

 

 

3

Провести групові батьківські збори в різновіковій групі із запрошенням вчителя початкової школи.

Жовтень 

Директор

 

 

5

Провести консультацію для батьків:

  • Психологічні аспекти готовності до школи

  • Перший раз в перший клас

 

 

Жовтень

Травень 

 

 

вихователь

 

 

6

Відвідувати уроки в першому класі з метою вивчення методів та прийомів:

Математика

Читання

Мовлення 

Жовтень 

Березень

Вихователь

 

7

Організувати спільні свята дітей початкових класів та дошкільнят

Жовтень

Квітень

Березень

Директор

 


 

Організаційно-педагогічна робота

 

1

Організувати тематичні виставки робіт:

  • «Наша щедра осінь»

  • «Зимонька-чарівниця»

  • «Весняні дива»

  • «Дитячі мрії»

   

2

Жовтень

Грудень

БерезеньТравень

 

Директор, вихователь

 

 

 

  • 4

 

Систематично використовувати в роботі зі старшими дошкільнятами:

  • - читання літературних творів про школу;

- знайомство дітей зі шкільним життям через організацію сюжетно-рольової гри „Школа”

Постійно

 

Вихователь 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота з батьками

 

Загальні батьківські збори

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Дитсадок в умовах війни:адаптація дошкільнят до вимог сьогодення»

Вересень 

Директор

Вихователь

 

 

Протокол зборів

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Пріорітетні напрямки роботи закладу на 2022-2023н.р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Вибори нового складу батьківського комітету.

 

Голова ради закладу

 

 

 

2.

1. Підсумки спільної роботи ЗДО та батьків 2022-2023 н.р.

Травень 

Директор

 

 

 

 

Директор

Вихователь

 

 

 

 

Протокол зборів

 

 

 

2.Оздоровлення дітей влітку,охорона життя і здоров'я дошкільнят.

3.Проблеми та завдання на наступний навчальний рік.

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Консультації для батьків

1

Адаптація-важливий момент,пов'язаний із серйозними змінами.

Вересень

Директор

Лекція

 

2

Безпека під час війни

Жовтень

Директор

Круглий стіл

 

3

Виховуємо патріота та громадянина вдома

Листопад

Директор

Лекція

 

4

Безпека дитини в довкіллі

Грудень

Вихователь

Консуль

 

5

Режим дня-основа формування у дитини організованості

Січень

Директор

Круглий стіл.

 

6

Самостійність дитини і шляхи її вдосконалення

Лютий

Вихователь

Консультація

 

7

Самостійність-потреба,вибір і права дитини

Березень

Вихователь

Консультація

 

8

Пошуково-дослідницька діяльність у житті дошкільника

 

Квітень 

Директор

Круглий стіл

 

9

На порозі школи

Травень

Директор

Консультація

 

 

 

 

 

 

V. Адміністративно-господарська діяльність

Адміністративна робота

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

Форма

відображення

Відмітка про

вик.

1

Здійснити комплектування груп дітей на 2022/2023 н. р.

 

Вересень 

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Скласти та затвердити режим роботи закладу дошкільної освіти

Вересень 

Наказ

 

3

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків медичною сестрою:

 

Діловий щоден-ник  контро-лю

 

 

  • санітарним станом приміщень.

  • ведення медичної документації,

  • проведення обов’язкових щоденних оглядів дітей.

1 раз на місяць

 

 

  • дотримання графіку проходження обов’язкових медичних оглядів працівників.

 

 

4

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків працівниками харчоблоку:

 

Діловий щоден-ник  контро-лю

 

  • -дотримання санітарно-гігієнічного стану приміщення та обладнання;

1 раз на тиждень

 

  • -якість приготування страв;

Щоденно

 

  • -технологія приготування страв

Щоденно

 

  • -закладка продуктів;

1 раз на тиждень

 

  • -правильність видачі страв на групи;

1 раз на тиждень

 

  • -зняття залишків продуктів;

  • особиста гігієна персоналу

1 раз на тиждень

 

  • правильні

  • зберігання продуктів;

 

 

 

 

 

 

5

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків працівників пральні:

 

Директор.

Діловий щоден-ник  контро-лю

 

 

  • дотримання санітарно-гігієнічного стану приміщення та обладнання;

2 рази на місяць

  • виконання графіку заміни білизни;

1 раз на 10 днів

  • якість прання білизни;

1 раз на

2 місяці

наявність миючих засобів

1 р. на м.

  • зберігання білизни;

1 раз на місяць

 

 

9

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків помічників вихователів:

 

Директор

Діловий щоден-ник  контро-лю

 

 

  • провітрювання;

1 раз на тиждень

  • дотримання санітарно-гігієнічного стану приміщення та обладнання;

1 раз на тиждень

  • якість прибирання;

1 раз на тиждень

  • виконання вимог по охороні життя та здоров'я дітей.

2 рази на місяць

10

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків вихователя:

  • ранковий прийом дітей,

  • підготовка до робочого дня

  • організація зайнятості дітей,

  • організація роботи з батьками

  • попередження дитячого травматизму

1 раз на тиждень

Директор

Діловий щоден-ник  контролю

 

 

11

Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків сторожів:

  • зберігання матеріальних цінностей закладу дошкільної освіти

 

1 раз в тиждень

Директор

Діловий щод. контро-лю

 

12

Здійснювати контроль за виконанням норм харчування

Щоденно

Директор

Діловий щод.

 

13

Здійснювати аналіз захворюваності дітей

щомісяця

 

 

14

Здійснювати аналіз відвідуваності дітей

щомісяця

 

 

15

Контролювати надходження батьківської оплати

щомісяця

 

 

Адміністративна робота

Виробничі наради

 

1

1.Ознайомлення працівників з правилами внутрішнього розпорядку у закладі (інформація)

Вересень 

Директор

Книга прото-колів вироб-ничих нарад

 

2.Підведення підсумків готовності закладу дошкільної освіти до нового навчального року (інформація)

 

 

 

3.Вимоги до здійснення адміністративно-громадського контролю за станом з охорони праці (доповідь)

 

 

 

 

 

2

1. Аналіз виконання норм харчування

Січень  

Директор

Книга протоколів виробничих нарад

 

 

 

 

2. Аналіз стану захворюваності у групі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             VI.Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності


 Обов’язкові етапи формування

внутрішньої системи забезпечення якості освіти:

 

1. Визначення компонентів внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

2. Забезпечення функціонування цих компонентів;

3. Самооцінювання освітніх та управлінських процесів закладу освіти для їх подальшого вдосконалення.

 

Процедура розроблення та затвердження Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти має пройти такі етапи:

1. Створення робочої групи.

2. Розроблення проекту Положення.

3. Попереднє обговорення проекту Положення за участю представників педагогічного та учнівського колективів, батьків.

4. Доопрацювання проекту Положення (у разі наявності обґрунтованих і доцільних пропозицій і зауважень).

5. Схвалення Положення загальними зборами трудового колективу закладу освіти.

6. Ознайомлення учасників освітнього процесу зі стратегією (політикою) забезпечення якості освіти та процедурами її втілення.

7. Оприлюднення Положення на вебсайті закладу освіти.


 ПЛАН

 внутрішньої системи оцінювання (контролю) якості освітнього процесу

1.  Освітнє середовище закладу.

1.1.  Забезпечення комфортних, безпечних та нешкідливих умов освітнього процесу та праці.

1.2.  Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.

 2.  Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду.

2.1.  Виконання завдань Базового компоненту дошкільної освіти.

2.2.  Впровадження в освітньому процесі неперервності змісту освітніх ліній інваріативної складової.

2.3.  Впровадження в освітньому процесі закладу варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти.

2.4.  Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти у закладі.

3.  Фахова діяльність педагогічних працівників закладу.

3.1.  Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування різних видів компетентностей здобувачів дошкільної освіти.

3.2.  Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників.

3.3.  Методичне забезпечення закладу.

3.4.  Налагодження співпраці з батьками, працівниками закладу.

4.  Управлінські процеси закладу.

4.1.  Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань.

4.2.  Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм.

4.3.  Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників.

4.4.  Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу з місцевою громадою.

4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності.

Вивчення стану організації освітнього процесу
 

пп

Основні напрямки вивчення роботи

Форма контро лю

Форма відобр.

Терм. вик.

Відп.

1

Готовність закладу до нового 

навчального року.

Підсум.

Вироб. нар. Наказ

03.09.

2022

Дир.

2

Загальний стан роботи з охорони життя та здоров’я дітей

Опер.

Картка аналізу

17.10.

2022

Дир.

3

Підготовка вихователя до робочого дня

Опер.

Картка аналізу

14.11.

2022

Дир.

4

Використання можливостей казки в ході патріотичного виховання дошкільників

Опер.

Картка аналізу

20.12.

2022

Дир.

5

Рівень сформованості
 зображувальної діяльності дітей

 Опер.

Картка аналізу

19.01.

2023

Дир.

6

Організація харчування

Опер.

Картка аналізу

14.02.

2023

Дир.

7

Використання методів та прийомів у формуванні екологічної культури дошкільника.  

Опер.

Картка аналізу

23.02.

2023

Дир.

8

Стан роботи з формування патріотичного виховання дошкільників  

Темат.

Довідка до
 наказу

20-24.03.

2023

Дир.

9

Загальний стан роботи з охорони життя та здоров’я дітей.

Опер.

Картка аналізу

17.04.
 2023

Дир.

10

Аналіз керівництва за конструктивно-будівельною грою грою.

Опер

Картка аналізу

28.04.

2023

Дир.

11

Стан готовності дітей до школи.

 

Підсум.

Довідка до наказу

22.05.

2023

Дир.

 

 

Вивчення питань функціонування
 
 

Назва блоку

Тема (зміст) діяльності

Термін

Відпов.

Безпека життєдіяльності охорона праці, охорона дитинства

Стан роботи щодо дотримання працівниками закладу вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, інструкцій з охорони праці

Що

квартально

Дир.

Контроль за безпекою навчального обладнання, приладів, навчально-наочних посібників тощо, які використовуються під час освітнього процесу відповідно до чинних типових переліків і норм

Щомісячно

Дир.

Стан роботи щодо попередження нещасних випадків з працівниками та дiтьми.

Щомісячно

Дир.

Стан загального тexнiчного огляду будинку і споруд закладу дошкільної освіти

Що

квартально

Дир.

Стан спортивного обладнання у спортивному залі та проведення занять з музики у музичній залі

Що

квартально

Дир.

Виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладі освіти, виявлення проблем у сфері запобігання та протидії булінгу (цькування), вжиття заходів для їх вирішення

Що

квартально

Дир.

Стан малих форм на дитячих майданчиках, спортивного обладнання на
 спортивному майданчику та ігрових дитячих майданчиках

Що

квартально

Дир.

Стан готовності сил і засобів евакуації вихованців закладу, педагогічного складу та обслуговуючого персоналу із зон надзвичайних ситуацій у безпечні райони.

10.2022-05.2023

Дир.

Стан організації роботи з цивільного захисту в закладі

12.2022

Дир.

Стан проведення моніторингу щодо якості організації освітнього процесу з дітьми, а саме: визначенням необхідних умов, засобів, форм і методів з основ безпеки життєдіяльності

05.2023

Дир.

Стан пожежної безпеки навчальних, підсобних та інших приміщень

 

Що

місячно

Дир.

Стан евакуаційних шляхів та системи оповіщення на випадок надзвичайних ситуацій

Що

квартально

Дир.

Стан вентиляційних каналів на харчоблоці ЗДО.

Що

квартально

Дир.

Організація харчування

Вивчення санітарно-гігієнічного стану харчоблоку та організації харчування в закладі

Що

місячно

Дир.

Стан транспортування продуктів харчування, умови і терміни придатності, відповідність сертифікатам якості продуктів

Що

місячно

Дир.

Контроль за технологією приготування страв, їхній вихід, наявність відібраних добових проб кожної страви

Що

місячно

Дир.

Стан роботи щодо дотримання належних умов повноцінного збалансованого харчування дітей

Що

місячно

Дир.

Відповідність режиму харчування та умов прийому їжі віковим та гігієнічним вимогам

Що

місячно

Дир.

Кухар

Стан роботи щодо виховання культурно-гігієнічних навичок у вихованців під час приймання їжі

Що

місячно

Дир.

Вих..

Забезпечення оптимального питного режиму дітей

Що

місячно

Дир.

Вих..

Медичне обслуговування

Стан дотримання маркування дитячих меблів відповідно до антропометричних вимірювань дітей

Що

місячно

Дир.

Вих..

Стан   захворювання  дітей

Що

місячно

Дир.

Організація рухового режиму дітей та загартування

Що

квартально

Дир.

Вих..

Стан роботи щодо ефективності виконання заходів з фізкультурно-оздоровчої роботи

Що

квартально

Дир.

Вих.

Виконання медико-профілактичних заходів

Що

квартально

Дир.

 

 

 

ДОДАТКИ

 

ДОДАТОК 1

План проведення медичних заходів (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

виконан.

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

вик.

Організаційна робота

1.

Вести всю обов’язкову медичну документацію за встановленою формою

Система-тично

Директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор

 

 

 

2.

Контролювати забезпеченість необхідними ліками та інструментами

Протягом року

Журнал обліку

 

3.

Приймати новоприбулих дітей за наявності всієї необхідної документації

Протягом року

Особис-та карта дитини

 

4.

Контролювати виконання режиму дня

Щоденно

 

 

5.

Контролювати проведення загартовуючих процедур

Щоденно

 

 

6.

Вести контроль за фізичним розвитком дітей на заняттях та ранкової гімнастики

Щомісячно

Журнал МПК

 

7.

Контролювати своєчасне проходження медогляду співробітниками закладу

2 рази 

на рік

Медичні книжки

 

 

Медико-профілактична робота

  1. 1

Проводити антропометрію дітей:

  • групи дошкільного віку

1р.         на квартал

 

вихователь

 

 

 

 

Журнал антропометрії

 

  1. 2

Контролювати щоденний ранковий прийом дітей, який проводить вихователь групи

Щоденно

Журнал ранк. прийому

 

  1. 3

Оглядати новоприбулих дітей в період адаптації.

Щоденно

Лист адаптації

 

  1. 4

Контролювати стан здоров'я дітей

Щоденно

Журнал обліку відвідув. дітьми

 

  1. 5

Проводити огляд дітей на педікульоз і шкірні захворювання.

Щоденно

Журнал огляду на педікульоз, коросту

 

6

З метою зниження захворюваності здійснювати наступні заходи:

  • контроль за раціональним одягом, взуттям;

  • контроль за проведенням загартовуючи процедур;

  • контроль за дотриманням повітряного режиму;

 

постійно

 

 

Щоден-ник контро-лю

 

  1. 7

Проводити лекції для батьків:

  • «Значення профілактичних щеплень для здоров’я дитин»

 

Вересень

Директор 

 

 

 

 

 

 

 

  • «Профілактика дитячого травматизму»

Січень

 

  • «Особиста гігієна у дітей»

Квітень

 

 

Робота щодо організації харчування дітей у закладі

  1. 1

Впровадження системи НАССР в закладі

 

Протягом року

Директор

 

 

 

Директор

 

Щоден-ник контролю

 

  1. 2

Вести документацію з харчування

Протягом року

 

 

  1. 3

Здійснювати  контроль  за  правильною організацією харчування дітей згідно нових норм та вимог

Щоденно

Щоден-ник контролю

 

  1. 4

Складати  перспективне меню

1 раз

на 10 дів

 

 

  1. 5

Здійснювати контроль за дотриманням термінів реалізації та умовами зберігання продуктів харчування

Щоденно

Журнал бракеражу сирої

Продукції

 

 

 

 

ДОДАТОК 2

 

Охорона життя та безпека життєдіяльності дітей (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Виконання

Робота щодо запобігання всіх видів дитячого травматизму

1

Здійснювати інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу

1 раз на 6 місяців

Директор

Журнареєстрації інструк

 

2

Стежити за неухильним виконанням інструкцій з охорони життя і здоров’я дітей у закладі

Постійно

Директор

 

 

 

3

Проводити наступні форми роботи щодо запобігання дитячого травматизму:

  • заняття щодо запобігання та профілактики дитячого травматизму, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху;

  • бесіди та розваги щодо запобігання та профілактики дитячого травматизму, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху

 

 

 

Щомісячно

 

 

 

 

1 раз на

тиждень 

Директор

Вихователь

 

Роз-клад занять, перспективне та календарне плану-вання вихователів

 

4

Провести Тиждень безпеки

Понеділок. Безпека дорожнього руху

Вівторок. Протипожежна безпека

Середа. Особиста безпека

Четвер. День здоров’я

П’ятниця. Поведінка у надзвичайних ситуаціях (навчальна евакуація)

Листопад

Травень

Директор

Вихователь

План заходів

 

5

Оновити ширми-пересувки для батьків з профілактики дитячого травматизму.

Жовтень

Вихователі

Батьківські куточк

 

Фізкультурна робота

1

Проводити повний обсяг організаційних форм роботи з фізичного виховання:

  • заняття фізкультури згідно з розкладом;

  • ранкова гімнастика;

  • гімнастика після денного сну;

  • фізкультурні свята,

  • фізкультурні розваги;

  • Тижні фізкультури;

  • Дні здоров’я;

 

 

 

 

 

двічі на тиждень

щодня

щодня

 

2 р. на рік

1 р. на міс.

в період канікул

щомісяця

 

Директор

Вихователь

 

Щоденник контролю

Розк-лад занять, плани вихователів

 

 

 

 

Організація оздоровчо-загартовуючих заходів

  1.  

Створити умови для навчання і виховання відповідно до санітарно-гігієнічних вимог

Протягом року

Директор

 

Наради при завіду-вачі

 

  1.  

Забезпечити:

  • в групі повітряно температурний режим;

  • перебування дітей на свіжому повітрі до 4 годин на день при t - 15оС;

  • раціональності одягу та взуття відповідно до t повітря,санітарно-гігієнічних вимог.

 

щодня

 

щодня

 

 

щодня

вихователь

помічник вихователя

 

графік роботи

 

  1.  

Здійснювати повний обсяг загартовуючих заходів:

  • загартування повітрям

  • умивання прохолодною водою;

  • корегуючи вправи;

  • дихальна гімнастика;

  • гімнастика для очей,вух

  • масажі:горіховий і т.д.

 

 

Режим дня, плани

вихов., журнал щоден. 

відвід., батьків

куточ

 

 

  ДОДАТОК 3

Охорона праці (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

Форма

відображення

Відміт про

Вик

Організаційно-педагогічні заходи

1

Проводити інструктажі з працівниками закладу дошкільної освіти:

вступний інструктаж;

 

Під час прийняття на роботу

Директор

 

Наказ

Журнал реєстрац вступн. інструкта

 

первинний інструктаж на робочому місці;

До початку виконання роботи

журнал реєстра-ції інструктажів з питань охорони праці

повторний інструктаж;

Раз на півроку 

позаплановий інструктаж;

за необхідністю

інструктаж щодо заходів пожежної безпеки та дій на випадок виникнення пожежі

Раз на квартал

Журнал реєстрац. інструкт з пожежної безпеки

2

Забезпечити виконання вимог «Державних санітарних правил і норм утримання закладів освіти та організації освітнього процесу»  

Постійно

Директор

 

 

3

Поновити матеріали куточків з охорони праці,протипожежної безпеки, ЦО;

Протягом року

Директор

Методичні матеріали

 

4

Провести Тиждень охорони праці

3 тиждень квітня

 

Директор

Методич. матеріали

 

5

Оновити документацію з питань охорони праці

Серпень

Директор

 

 

 

ДОДАТОК 4

 

Господарська робота (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 Виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Вик.

 

 

 

1

Своєчасно проводити:

  • ремонт та фарбування обладнання;

  • ремонт металевих огорож;

  • ремонт дитячих іграшок, обладнання;

  • завезення піску;

  • облаштування клумб, висадка квітів,

  • видалення сухостою, прибирання торішнього листя;

  • розчищення доріжок.

 

Червень

 

За потребою

Постійно

 

Квітень,

Квітень

 

Листопад

 

 

Постійно

Директор

 

 

 

 

ДОДАТОК 5

Соціальний захист (на рік)

 

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

Форма

Відображення

Відмітка про

Вик.

1

Провести ознайомлення працівників закладу дошкільної освіти з нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства (нарада при завідувачі ЗДО), з їх змінами та доповненнями

Вересень,

протягом року

Директор

 

Протокол наради при завідувачі

 

2

Проводити консультації щодо роз’яснення батькам та особам, що їх замінюють, норм сучасного законодавства з охорони дитинства

Протягом року

 

Директор вихователь

 

 

3

Організувати безкоштовне харчування

  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

  • дітей загаблих при виконанні службових обов’язків працівників правоохоронних органів;

  • 25% на харчування дітей з малозабезпечених родин;

100% дітей,які постраждали внаслідок воєнних дій.

Протягом року

 

Директор

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 6

 

План проведення свят, розваг.

 

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

Примітки

Відмітка про

виконання

СВЯТА

1

Свято знань

Вересень

Вихователь

 

 

2

Осінній вернісаж

Жовтень 

Вихователь

 

 

3

Новий рік

Грудень

Вихователь

 

 

4

Спортивне свято «Зимові розваги»

Лютий 

Вихователь

 

 

5

Свято весни,мам та усіх жінок.

Березень

Вихователь

 

 

6

Спортивне свято «Мама, тато, я – дружна сім’я»

Квітень

Вихователь

 

 

7

Випускний бал

Травень

Вихователь

Старша група

 

РОЗВАГИ

  1.  

Бал ввічливості і доброти

Вересень 

Вихователь

Різновікова група

 

  1.  

«Лісова аптека» фізкультурно-валеологічний конкурс

Жовтень

Вихователі.

 

 

  1.  

Розвага «Наш друг Світлофор»

Листопад

Вихователі

 

 

  1.  

Вечір загадок

Грудень

Вихователь

 

 

  1.  

Щедрий вечір

Січень

Вихователь

 

 

  1.  

Театралізована вистава «До нас казка завітала»

Лютий

Вихователь

Різновікова група

 

  1.  

Спортивна розвага «Малятко-здоров’ятко»

Березень

Вихователь

 

 

  1.  

Величаємо Великдень

Квітень

Вихователь

 

 

  1.  

День родини

Травень

Вихователь